Přejít k obsahu|Přejít k hlavnímu menu

Sazby hypoték míří opět vzhůru

Sazby hypoték míří opět vzhůru

Letošní rok láme na hypotečním trhu jeden rekord za druhým. Říkáte si, v čem?V historii se jedná o jeden z nejlepších začátků sezony ve sjednávání hypoték. V březnu se půjčilo neuvěřitelných 44,723 miliardy korun.

  • Vydáno: 2. 6. 2021
  • 2 minuty čtení

Letošní rok láme na hypotečním trhu jeden rekord za druhým. Říkáte si, v čem? V historii se jedná o jeden z nejlepších začátků sezony ve sjednávání hypoték. V březnu se půjčilo neuvěřitelných 44,723 miliardy korun.

Pro srovnání se podívejte na vývoj sazeb hypoték od roku 2020

Vývoj hypoték Zdroj: [https://www.hypoindex.cz]

Jak si můžeme všimnout, sazby se začínají pomaličku zvyšovat. „Růst úrokových sazeb bude velmi pravděpodobně pokračovat do konce roku a na hypoteční poptávku bude mít naprosto zásadní vliv. Pokud úrokové sazby skutečně letos porostou až ke 3 %, může to znamenat výrazné ochlazení poptávky a celkový roční objem hypoték může být nakonec i o 20 % níže než loni,“ předpokládá Marek Kříž, spoluzakladatel finančního tržiště Zaloto.

„Prakticky všechny banky v tomto roce již přistoupily alespoň jednou ke zvýšení vyhlašovaných úrokových sazeb. Některé banky dokonce sazby letos zvýšily již několikrát po sobě. Naposledy to byla Equa bank, která zdražila své hypotéky o 0,3 procentního bodu a Sberbank, která zvýšila úrokové sazby hypoték s fixací na 5 let a delší až o 0,2 procentního bodu,“ komentuje David Eim.

Líbil se vám tento článek? Podpořte nás a nasdílejte ho přátelům.

Související články

Triky

Jak vyzrát na hledání nemovitostí - část I.

26. 5. 2022 Nákup nemovitosti je velké rozhodnutí, nejen proto, že stojí velké peníze, ale také proto, že často rozhoduje o vašem budoucím životě. Málokdo totiž kupuje nemovitost s tím, že ji za pár let prodá a přestěhuje se jinam. Proto je při koupi dobré vše pořádně zvážit. Na druhou stranu vás ovšem dlouhé váhání může o dobrou nabídku připravit. Abyste na rozmyšlení a prověření získali co nejvíce času, musíte se k nemovitosti a následně i prohlídce dostat včas.

Přečíst článek

Novinky

Úroková sazba je nejvyšší za posledních 23 let

6. 5. 2022 Bankovní rada ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 5,75 procenta. Důvodem dalšího zvyšování je kromě rostoucí inflace také válka na Ukrajině. Centrální banka se tímto krokem snaží tlumit očekávaný další rychlý růst inflace.

Přečíst článek

Potřebujete poradit
s hledáním bydlení?

Nechte nám váš kontakt, ozveme se vám
a poradíme s čímkoliv co se týká hledání a koupě bydlení.