Přejít k obsahu|Přejít k hlavnímu menu

Sazby hypoték míří opět vzhůru

Sazby hypoték míří opět vzhůru

Letošní rok láme na hypotečním trhu jeden rekord za druhým. Říkáte si, v čem?V historii se jedná o jeden z nejlepších začátků sezony ve sjednávání hypoték. V březnu se půjčilo neuvěřitelných 44,723 miliardy korun.

  • Vydáno: 2. 6. 2021
  • 2 minut čtení

Letošní rok láme na hypotečním trhu jeden rekord za druhým. Říkáte si, v čem? V historii se jedná o jeden z nejlepších začátků sezony ve sjednávání hypoték. V březnu se půjčilo neuvěřitelných 44,723 miliardy korun.

Pro srovnání se podívejte na vývoj sazeb hypoték od roku 2020

Vývoj hypoték Zdroj: [https://www.hypoindex.cz]

Jak si můžeme všimnout, sazby se začínají pomaličku zvyšovat. „Růst úrokových sazeb bude velmi pravděpodobně pokračovat do konce roku a na hypoteční poptávku bude mít naprosto zásadní vliv. Pokud úrokové sazby skutečně letos porostou až ke 3 %, může to znamenat výrazné ochlazení poptávky a celkový roční objem hypoték může být nakonec i o 20 % níže než loni,“ předpokládá Marek Kříž, spoluzakladatel finančního tržiště Zaloto.

„Prakticky všechny banky v tomto roce již přistoupily alespoň jednou ke zvýšení vyhlašovaných úrokových sazeb. Některé banky dokonce sazby letos zvýšily již několikrát po sobě. Naposledy to byla Equa bank, která zdražila své hypotéky o 0,3 procentního bodu a Sberbank, která zvýšila úrokové sazby hypoték s fixací na 5 let a delší až o 0,2 procentního bodu,“ komentuje David Eim.

Líbil se vám tento článek? Podpořte nás a nasdílejte ho přátelům.

Související články

Sháníte nemovitost?

Díky službě Visidoo vám do 1 minuty pošleme nejnovější inzerát e‑mailem. Buďte tentokrát první ve frontě.

Hlídat nejnovější inzeráty